Elektronski kontrolor vlage W-3005

Ovo je elektronski uređaj koji je dosta precizan a služi za kontrolu vlažnosti vazduha u inkubatorima ali i ostalim prostorima gdje nam je od bitne važnosti kolika je vlaga u prostoriji. Uz različite dodatne uređaje kao što su ovlaživači vazduha tj zraka ili isušivači u zavisnosti za što nam treba je omogućeno da zadamo potrebne parametre koje će uređaj održavati u zadatim granicima. Naročito je pogodan za inkubatore gdje je od velike važnosti da imamo kontrolu vlage jer od toga nam zavisi uspjeh u izlijeganju tj valjenju pilića. Nije dobro ako je vlažnost premala, tj ispod 50% ali isto tako nije dobro ako prelazi 75% ili 80%. Iz tog razloga se korsiti ovaj regulator vlage u kombinaciji sa uređejima koji će omogućiti odvlaživanje ili ovlaživanje prostora.


Elektronski termostat za kontrolu vlage zraka W-3005 možete poručiti >> SA OVOG LINKA! <<<

KARAKTERISTIKE:

  • Napajanje: AC 110-220V,50/60Hz
  • Regulacija vlažnosti u rasponu: 0 - 99%
  • Rezolucija: 0.1%
  • Tačnost:+-1%
  • Kalibracija sonde od 0 do 10%
  • Dužina kabla sonde: 1m
  • Relejni kontakti do: 10A
  • Dimenzije: 60mm x 45mm x 31mm

Kontrola vlažnosti se podešava veoma lagano tako što pritisnemo lijevu tipku i zadamo donju granicu na kojoj će se termostat za kontrolu vlažnosti uključiti. Pritisnemo lijevu tipku i zadržimo sve dotle dok displej ne počne blinkati. Tada tipkama gore - dole podešavamo željenu vlažnost u koracima od 0.1%. Možemo zadati opseg od 0% pa sve do 99%.

Kada smo podesili željenu vlažnost na kojoj termostat uključuje sada sačekamo da se displej smiri i da prestane blinkanje i tek tada pritšćemo desnu tipku koju je takođe potrebno zadržati par sekundi dok displej ne počne ponovo da treperi. Sada možemo započeti sa podešavanjem gornje vlažnosti na kojoj se uređaj isključuje. Kada smo to podesili puštamo tipke i sačekamo da se displej smiri i tada imamo zadatu donju kao i gornju granicu vlažnosti koju želimo. Ovaj termostat za vlažnost takođe možemo koristiti i u slučaju da želimo da odvlažimo neku porostoriju sa time da tada moramo na lijevoj tici da zadamo gornju dopuštenu vlažnost dok na desnoj se zadaje donja granica na kojoj će uređaj isključiti.

Ukoliko nam sonda odstupa od neke vlažnosti koja je realna postoji mogućnost kalibrisanja iste a nju uradimo tako što pritisnemo obadvije tipke istovremeno i zadržimo par sekundi dok displej ne počne blinkati tj treperiti. Ukoliko smo utvrdili da sonda pokazuje više recimo za +2% tada u podešavanjima postavimo -2% i sonda bi trebala da ispravno mjeri vlagu. Ukoliko je utvrđeno da sonda pokazuje manje recimo tj -1.5% tada vrijednost kalibracije zadajemo u plusu tj upisujemo +1.5% i time je kalibrisanje gotovo. Ono što je bitno napomenuti je da ukoliko nemamo neki precizniji uređaj za mjerenje vlažnosti nemojte napamet podešavati vlažnost.